Anasayfa
Yazdır

Image 

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Ramazan ÖZÜNAL'ın açlış mesajı...    

 Image 

Sorun ve önerilerinizi  Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine gönderebilirsiniz.

Ülkemizde 32 senedir muhtarlara hizmet veren, Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Yönetimine 16.07.2006 tarhinde seçilerek geldik.

İçimizdeki duygu; ülkemize, ulusumuza çağdaş hizmetler sunmak.

Bu ülküler doğrultusunda demokrasinin temel taşı olan muhtara, seçimlerde her türlü siyasi parti görüşlü olan halkımız sandığa gittiğinde muhtarın kişiliğine oy verir.

Muhtarlar hür iradeyle seçilen, yeteri kadar yasal yetkisi bulunmayan ama dert babası, anası kişidir.

Ülkemizde 53000’e yakın mahalle ve köy muhtarı vardır. Halkımıza çağdaş hizmet vermek için çırpınırlar.

Bizler de, Genel Yönetim Kurulu olarak, muhtarlarımıza çağdaş hizmet verebilmenin yollarını araştırdık. Ve bir hayli projeler üzerinde çalışma yaptık. Evvella noksanımız olan 1972 yılında kurulmuş, daha sonraki yıllarda, münfesih hale gelmiş, federasyonumuzu faaliyete geçirerek ilk adımı attık. Muhtarımızın sorunları ile ilgili 36 maddelik, hükümete ve siyasi partilere bir dosya sunduk.

Hepinizin malumu, hiçbir taraftan maddi desteği olmayan Muhtarlar Federasyonumuzun evvela kurumsal kimliği kavuşması için, sivil toplum örgütleri, devlet daireleri ile diyaloga girerek kurumumuzun varlığını benimsettik.

Güçlü olan camiayı yalnız bizim gayretimizle değil hep birlikte güçlü ve layık olduğu yerlere taşımamız gerekir.

Bu gün maddi sıkıntı içinde kurumumuz, sizlerin katkıları ile dirilecek ciddi kurum haline gelerek muhtarın yasal sorunlarına cevap aranacak şekle gelecektir.

Üzülerek de olsa ortada duran gerçeği sizinle paylaşmak istiyorum. Artık muhtarlar birilerine peşkeş çekilen bir kurum olmaktan çıkmış. Sizlerin katkıları ve destekleri ile kendi ayakları üzerinde duran, ülkesiyle ulusuyla şanlı Türk bayrağıyla, her zamankinden daha dik duruşuyla, yasal boyutta üzerine düşeni yerine getirecektir.

Değerli Muhtarım; bugüne kadar seni savunan avukatın yoktu, doktorun, sosyal tesisin, ambulansın, sosyal aktiviten, misafirhanen, imkân ölçüsünde çocuğuna burs imkânı veren yoktu. Maddi küçük katkılarınızla bunların hepsi gerçekleşecektir.

Bizler uzun zamandır Nüfus Genel Müdürlüğü’nde KPS sistemi ile ilgili teknik elemanlarımızla ciddi prensipli, çalışmalar yaparak, kurumumuzu ön planlara getirdik.

Ama yıllarca muhtarları bir araya getirmeyenler, değişik terimler kullanarak sizlerin kafalarını karıştırarak nifakı ön planda tutarak zayıflamanıza çalıştılar ve çalışacaklar.

Ancak herkes kendi geleceğini düşünerek, bireysel düşünce doğrultusunda değil, toplumsal düşünmesi gerekecek.

SONUÇ OLARAK

Ülkemizin ve bizlerin her zamankinden daha çok birlik beraberliğe ihtiyacı vardır bunu da geçmişten ders alarak yaratmak sizlerin elindedir.

Saygılar,
Ramazan ÖZÜNAL
Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı

 
< Önceki   Sonraki >
 

Search

Duyurular

Muhtar arkadaşlar, sistemimize başvuru yaparak, aşağıdaki T.C. kimlik no ile hazırlanan belgeleri içi yazılmış olarak alabilirler;
İkametgah İlmuhaberi, Nüfus Cüzdanı Talep Belgesi, Nüfus Cüzdanı Kayıp ve Değiştirme, Nüfus Cüzdanı Sureti, Meşguliyet Belgesi, İyi Hal İlmuhaberi, Evci Kağıdı, Fakirlik Belgesi, Yokluk İlmuhaberi, Yerleşim Yeri ve diğer adres Belgesi
---------------------------------------
Sistemimizde yenilik içeren belgeler yapılmaya devam etmektedir.