Anasayfa
Kısa Dönem Çalışmalarımız Yazdır
  1. Bölge toplantıları yapıldı
  2. Köy muhtarlarının BAğ-KUR pirimlerini tarım işçisi statüsüne getirdik
  3. 442 SAYILI KÖY KANUNU ile ilgili çalışmalara katıldık
  4. İçişleri Bakanı Beşir ATALAY'a muhtarlarının yasal ve özlük sorunlarını ilettik
  5. Kimlik Paylaşım Sistemimizi açtık

          TÜRKİYE MUHTARLAR FEDERASYONUNUN KISA DÖNEM ÇALIşMALARI

  

 1-Yurt genelinde muhtarlarımızı birlik beraberlik içerisinde olmaları ve çalışmalarımızla ilgili kendilerine açıklık getirme amacıyla 2008 yılı içerisinde 11 bölge toplantısı yaparak fikir teatisinde bulunarak gelişmeleri anlattık ve sorunları dinledik.

 2-Genel yönetimimle birlikte uzun süre TBMM deki siyasi parti gruplarıyla çalışmamız neticesiyle 37.000 köy muhtarının BAğ-KUR pirimini tarım işçisi statüsüne getirdik. Bununla ilgili sizler adına iktidar ve muhalefet partisine teşekkür ederim.

 3- 9-10.7.2008 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı'nın daveti üzerine yenilenmesi gereken 442 SAYILI KÖY KANUNU ile ilgili çalışmalara katılarak muhtarların ödenekleri ve özlük hakları ile ilgili 36 maddelik dosyamız üzerinde istek ve taleplerimizi sıralamak, köyün kalkınmasıyla ilgili önerilerimizi arz ettik.

 4-Bila tarih sayılı 36 maddelik köy ve mahalle muhtarlarının yasal ve özlük sorunlarıyla ilgili Sayın İçişleri Bakanı Beşir ATALAY'a vermiş olduğumuz 7.7.2008 tarihli bakanlıktan gelen yazıda istek ve taleplerimizin kayda değer bulunması çalışmalarımıza şevk vermiştir.

 5-Hepinizin malumu muhtarlarımızın artık ikametgâh belgesi veremeyeceği kamuoyuna bir kara bulut gibi düşmüştü. Ama genel yönetim kurulumuzun kararlı hareketinden dolayı İçişleri Bakanlığı Vatandaşlık Genel müdürlüğü ile yapmış olduğumuz 65. sıradaki sözleşmemizin akabinde sadece belgelerin ismi değişerek muhtarlarımızın çoğu evrakları verebilmesi yönünde büyük başarılar sarf ettik ve Türkiye Muhtarlar Federasyonu olarak da muhtarlarımıza Kimlik Paylaşım Sistemimizi açtık.

      Birlik beraberlik içerisinde seçilmiş olan muhtarın gücü her zaman var olacaktır.Bunda da genel yönetim kurulu olarak kararlıyız.SAYGILARIMLA...

 

                                             Ramazan ÖZÜNAL

                                TÜRKİYE MUHTARLAR FEDERASYONU GENEL BAşKANI

 
 
< Önceki   Sonraki >
Advertisement

Search

Duyurular

Muhtar arkadaşlar, sistemimize başvuru yaparak, aşağıdaki T.C. kimlik no ile hazırlanan belgeleri içi yazılmış olarak alabilirler;
İkametgah İlmuhaberi, Nüfus Cüzdanı Talep Belgesi, Nüfus Cüzdanı Kayıp ve Değiştirme, Nüfus Cüzdanı Sureti, Meşguliyet Belgesi, İyi Hal İlmuhaberi, Evci Kağıdı, Fakirlik Belgesi, Yokluk İlmuhaberi, Yerleşim Yeri ve diğer adres Belgesi
---------------------------------------
Sistemimizde yenilik içeren belgeler yapılmaya devam etmektedir.